Küpsiste kasutamine Teadusuudis.ee lehel

Teadusuudis.ee lehekülg kasutab küpsiseid (cookies). See aitab veebisaidil meelde jätta sinu tehtud valikuid meie lehel. Lehte külastades nõustud sellega, et kasutame küpsiseid.

Mis on küpsised?

Küpsis on tekstilõik sinu veebilehitsejas, mis laetakse sinu arvutisse kui sa mingit kindlat veebilehte külastad. Küpsised võimaldavad veebilehel külastaja arvuti ära tunda. Lisaks aitab veebilehel meelde jätta teavet külastuse kohta. See võib muuta järgmise külastuse sinu jaoks lihtsamaks ja kasulikumaks.

Mis on küpsiste eesmärk?

Me kasutame küpsiseid, et jätta meelde sinu seaded ja eelistused. Küpsiste salvestamist saab igas arvutis peatada brauseri seadetes. Juhised enamuse brauserite seadete muutmiseks saab leida tavaliselt “help” või “abi” alt brauseri tööriistarealt. Sa saad siiski meie veebilehte külastada isegi siis, kui küpsiste salvestamine on keelatud, aga sellisel juhul ei pruugi veebileht töötada nii optimaalselt. Küpsiste keelamine tähendab veebilehe ja teenuste piiratud kasutamist.
Küpsiseid kasutatakse statistiliste andmete kogumiseks, jälgides kasutajate eelistusi veebilehtede külastamisel.

Küpsised ei salvesta nime, aadressi ega muid isiklikke andmeid. Küpsised jätavad meelde vaid sinu huvid ja eelistused eelnevatest külastustest.

Kas küpsiste kasutamist saab keelata?

Jah, veebilehitsejal on võimalik keelata küpsiste kasutamine. Küpsiste kohta leiad rohkem teavet Andmekaitse Inspektsiooni veebilehelt: www.aki.ee/et/kupsised